4 grudnia 2016

[Recenzja] Mokra karma Bozita



Myślę, że każdy z nas chociaż raz skusił się na kupno mokrej karmy, chociażby ze względu na skład, popularność czy możliwość łatwiejszego zabrania jej na wyjazd bo jakby nie patrzeć łatwiej upchnąć gdzieś w bagażu kilka puszek, niż wielki worek karmy. Zastanawialiście się kiedyś nad zakupem karmy firmy Bozita? Dzisiaj postaram się rozwiać wszelkie Wasze wątpliwości. 😊



Pod koniec listopada nawiązałyśmy współpracę z firmą Dog's Box, innowacyjnym sklepem internetowym z najlepszą na rynku kamą dla psów. To właśnie dzięki uprzejmości sklepu, będziecie mogli ujrzeć recenzje różnego rodzaju karm mokrych i suchych oraz przysmaków. Dzisiaj jednak skupmy się na Bozicie. 😉

O marce

Bozita to szwedzka firma zajmująca się wytwarzaniem karmy dla psów i kotów od 1903 roku. To właśnie w połowie XIX wieku młody, energiczny mieszkaniec Gothenburga - Aaron Heyman przedstawił światu pierwszą karmę dla psów "Vårgårda Dog Flour". Obecnie Doggy AB jest największym producentem karmy dla zwierząt domowych w Szwecji i szczyci się ponad stuletnimi tradycjami wytwarzania karmy. Szwedzkie atrybuty czystego i pożywnego produktu są głównymi i wiodącymi zasadami dla rozwoju i produkcji. Składniki wykorzystywane do produkcji są najwyższej jakości, bez hormonów, antybiotyków i dodatków syntetycznych.

Opakowania i dawkowanie

Opakowania są estetycznie wykonane, nigdzie z takimi kartonikami, dotychczas jeszcze się nie spotkałam. Przykuwają uwagę i łatwo je otworzyć. Po otwarciu resztki należy przechowywać w lodówce nie dłużej niż 24 godziny.  W naszym przypadku, jedno opakowanie starczało na dwa dni. 

Mokra karma 

Do testów otrzymałyśmy trzy papierowe kartoniki po 370 g z mokrą karmą w trzech różnych wariantach smakowych: norweski łosoś, renifer, kurczak i ryż.
Łosoś znany jest ze względu na swoje różowe mięso o wysokiej zawartości tłuszczu, która nadaje karmie nordyckiej świeżości. Karma ma konsystencję galarety z kawałkami mięsa. Po otwarciu opakowania w powietrzu unosi się mocny zapach ryby, który sam w sobie zachęca psa do skosztowania. 

Skład 
Kurczak*, łosoś* (15% w kawałku), wieprzowina*, minerały, koper* (0,06%), suszona pulpa buraczana*, drożdże* (w tym betaglukany 1,3/1,6 0,01%).

Skład analityczny: Białko 7%, zawartość tłuszczu 5%, włókno surowe 0,3%, popiół surowy (składniki mineralne) 2,4% (w tym wapń 0,35% i fosfor 0,25%), wilgotność 84%. *Naturalne surowce.

 Jak możemy zauważyć, na pierwszym miejscu podane jest mięso, możemy być więc pewni, że jest go w karmie najwięcej. Jeśli chodzi o łososia, faktycznie możemy zauważyć duże kawałki mięsa. Dowód na zdjęciu. Jedyne do czego mogłabym się przyczepić, to brak procentowej zawartości kurczaka i wieprzowiny.


Jest to zdecydowanie smak, który najbardziej przypadł Soni do gustu  i jak widać porcje zostały zjadane chętnie i bez problemu. 😊 Nawet nie wiedziałam, że mam w domu takiego miłośnika ryb, co okaże się również w trakcie pozostałych recenzji.

Kolejnym otrzymanym do testów smakiem był renifer. Tutaj muszę z przykrością stwierdzić, że wypadł on najgorzej spośród wszystkich trzech wariantów smakowych. Został oczywiście zjedzony, ale widać było, że nie tak chętnie jak łosoś, czy kurczak. Mięso renifera jest bardzo delikatne i chude. Jest ono popularne w krajach skandynawskich i nadaje tej karmie wyjątkowego smaku. I tym razem po otwarciu naszym oczom ukaże się galareta z kawałkami mięsa..
Skład: Kurczak*, mięso z renifera* (15% w kawałku), wieprzowina*, wołowina*, minerały, suszona pulpa buraczana*, drożdże* (w tym betaglukany 1,3/1,6 0,01%

Skład analityczny: Białko 7%, zawartość tłuszczu 5,5%, włókno surowe 0,3%, popiół surowy (składniki mineralne) 2,4% (w tym wapń 0,4% i fosfor 0,3%), wilgotność 84%. *Naturalne surowce.
W tym przypadku podobnie jak w poprzednim, mięsa w karmie znajduje się najwięcej. Niestety, nie jest to karma dla psów uczulonych na kurczaka, bowiem w każdym z trzech rodzai znajdziemy go w składzie. 

Ostatnim już smakiem jest kurczak. Jak możecie zauważyć jest to karma dla szczeniąt i młodych psów z delikatnego kurczaka. Jej delikatność ułatwia przechodzenie od mleka do stałych pokarmów. Sonia jest wielką miłośniczką kurczaka, więc nie wybrzydzała i chętnie zjadała całe porcje. Karma ma konsystencję galarety z kawałkami mięsa, tak jak pozostałe.

Skład: Kurczak*, (wątróbka z kurczaka* 5,5%), wieprzowina*, specjalnie preparowany owies* (SPC 1%), minerały, suszona pulpa buraczana*, rozmaryn* (0,06%), drożdże* (w tym betaglukany 1,3/1,6 0,01%).

 Skład analityczny: Białko 7%, zawartość tłuszczu 5,5%, włókno surowe 0,3%, popiół surowy (składniki mineralne) 2,4% (w tym wapń 0,4% i fosfor 0,3%), wilgotność 84%. *Naturalne surowce
 Do składu nie mam większych zastrzeżeń, oprócz tego o czym wspomniałam przy poprzednich smakach 😊


Trzy warianty smakowe mokrej karmy Bozity przedstawione w poście, możemy śmiało polecić wszystkim psom, które nie mają alergii na mięso kurczaka, renifera czy wieprzowinę. 😊


Każdy z tych smaków i wiele więcej, znajdziecie w sklepie internetowym Dog's Box pod tym linkiem. W razie pytań możecie skontaktować się z właścicielem firmy poprzez fanpage
Dla osób, które cenią sobie czas, sklep oferuje subskrypcję i regularną wysyłkę wybranych przez Ciebie produktów, co dany okres czasu. Więcej informacji o regularnej wysyłce znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że z subskrypcji możesz w każdej chwili zrezygnować. 😉 






Tymczasem to byłoby już wszystko w dzisiejszym poście, widzimy się w kolejnym już jutro! 
Pozdrawiam!

4 komentarze:

Spodobał Ci się post? ♥
Chcesz podzielić się z innymi swoją opinią?
Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz komentarz :)

* Hejty i obraźliwe komentarze nie będą akceptowane
* Weryfikacja obrazkowa wyłączona
* Komentować możesz nawet bez posiadania konta google, wybierz opcje "Anonimowy"