22 marca 2019

To już koniec, już pora być dorosłym...


Prawie miesiąc temu obchodziłam osiemnaste urodziny. Ta magiczna 18-stka, moment "oficjalnego" wejścia w dorosłość. Od teraz większość rzeczy muszę już załatwiać osobiście, w tym większość wszelkiej "papierologii" u lekarzy itd. Usłyszałam też: "I co dalej? Osiemnastka na karku, to już koniec bycia dzieckiem. Już pora być dorosłym". Nie do końca się z tym zgadzam 😉


Osiemnaste urodziny to faktycznie taki moment w życiu na który większość osób czeka z utęsknieniem, bo w końcu więcej możliwości, więcej samodzielności, nie jesteśmy już tak teoretycznie uzależnieni od rodziców. I coś w tym jest, ale osiemnaste urodziny to także moment takiego wkroczenia w dorosłość, gdzie nagle każdy zaczyna od ciebie więcej wymagać. Nagle okazuje się, że większość rzeczy musisz już załatwiać osobiście, nagle masz więcej obowiązków a przecież to czasem kwestia raptem jednego dnia..

Jesteś już dorosły, więc najwyższa pora zacząć brać odpowiedzialność za swoje czyny, w tym także jeśli chodzi o kwestie prawne. Nie wiem dlaczego, ale utarło się, że jak ktoś jest dorosły to jest nudny, skupia się już wyłącznie na nauce, studiach i szukaniu pracy. Nagle przestajesz zachwycać się pierdołami, nie zwracasz już takiej uwagi na otaczające cię piękno - na pierwsze oznaki wiosny, na pierwsze kwiaty, bezchmurne niebo w dzień a gwieździste w nocy. O ile kwestia dalszego samorozwoju i pierwszego zarobku to całkowicie normalna rzecz, o tyle nie powinniśmy porzucać naszej dziecięcej radości i umiejętności uśmiechania się bez powodu.

Nie bój się cieszyć niczym dziecko z powodu ciepłego, słonecznego dnia; pierwszych napotkanych wiosennych kwiatów; na widok miłej, uśmiechniętej, starszej pani w sklepie. Ciesz się czym się da! :)  Nawet jeśli to "tylko typowe pierdoły".
 

I to właśnie takiej dziecięcej radości życzę Wam jak najwięcej na co dzień ♥ 

1 komentarz:

  1. Ostatnie słowa bardzo motywujące. Dobrze wiem co masz na myśli, dorosłość czasem zmienia ludzi i nie zawsze na lepsze.

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się post? ♥
Chcesz podzielić się z innymi swoją opinią?
Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz komentarz :)

* Hejty i obraźliwe komentarze nie będą akceptowane
* Weryfikacja obrazkowa wyłączona
* Komentować możesz nawet bez posiadania konta google, wybierz opcje "Anonimowy"